lcdmonitorservisiOnarımı ile uzun yıllar tekrar kullanılabilecek olan diğer bir donanımız ise Lcd Monitörlerdir. Sıfır maliyetinin yaklaşık 6/1 veya 5/1 oranlarında onarım maliyetleri ile kullanılamaz duruma gelen Lcd Monitörlerimizi onarım yaptırarak tekrar faal duruma getirebiliriz. Lcd Monitörlerin kullanımdan dolayı genel olarak kronikleşmiş arızaları bulunmaktadır. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibidir;

Besleme Kart Arızası :
Bilgisayarınız kapalı olduğunda monitörünüz standby konumuna düşer ve besleme her an görüntü vermeye hazır bir şekilde çalışmasına devam eder. Ürününüz standby konumunda çalışma sürecinde iken siz monitör görüntü vermeyi kestiği için kapalı olarak düşünüyorsunuz. Ürün üzerinde bulunan kompanentler ısıdan ve üzerinde dolaşan akımdan dolayı yapıları zamanla bozulur. Tavsiyemiz bilgisayarınızı kapattığınızda monitörünüzü de tuş panelinden kapatmanız olacaktır.
Aydınlatma Arızası :
Florasan aydinlatmalı lcd panellerde florasanlar zamanla kullanım ömrünü tamamlıyor ve değişimi gerekiyor. Bunun önüne geçmeniz çok mümkün olmayacaktır. Kullanmadığınız zamanlarda monitörünüzü kapalı konumda tutmanız bir nebze de olsa kullanım ömrünü uzatmış olacaksınız.
Lcd Panel Arızaları :
Boydan piksel hattı monitörünüzün almış olduğu darbeden ya da imalat hatasından kaynaklanabilir. Lcd panellerde piksel hattını onarma maliyeti çok yüksek olduğu için pikselli panelleri tamir etme yöntemi yerine lcd panel değişimi ile çözümlenebilecek bir problemdir. İç piyasada sıfır monitör paneli bulunmadığı için genellikle 2.el lcd panel değişimi ile çözümlenecek problemlerdir. Aynı zamanda kırık paneller için de 2.el ekran değişimi makul ve geçerli bir çözüm yöntemimizdir.
Vga Video Kartı Arızaları :
Çoğunlukla arızalar besleme kartı dolayısıyla meydana gelen arızalardır. Video işlemcisi, rom problemleri ya da vga girişindeki sinyali algılamama problemleri karşılaştığımız vga kart problemleridir. Vga kart problemli ürünlerinizi onarım ile çözümlemek bazen olanaksız olabiliyor fakat çözümsüz bir sorun değil, üniversal vga kart değişimi sayesinde onarım maliyetine çok yakın bir fiyat ile gerçekleştirilebiliyor.
Buton Arızaları :
Lcd monitörlerimizde açma-kapama butonu ve ayar yaptığımız diğer butonlar kullanımdan dolayı bir süre sonra tamamen çalışmaz duruma gelebilir veya kendi kendine basar duruma gelebilir. Bazı zamanlarda sadece bir switch değişimi ile onarım yapılabilirken bazı zamanlarda ise kontrol kartı komple değiştirilebiliyor.

 

Onarımda içimize sinmeyen en ufak bir ihtimalde, ürün onarımını ücretsiz yapıyor veya onarım stabil olmayacağını belirterek ürün yapılmış bir şekilde iade ediyoruz.